ogólny obraz czy z naszym zdrowiem jest coś nie tak. Regularnie powinno się również robić badanie rtg pług oraz ekg serca. Kardiolog odpowie nam na jego podstawie czy nasze serce właściwie pracuje. Wczesne rozpoznanie nieprawidłowości może uratować nam życie lub znacznie je przedłużyć. Medycyna robi coraz większe postępy i wiele chorób i nieprawidłowości można wyleczyć, gdy zostaną one wykryte na swoim wczesnym etapie. Badania okresowe wprowadzają regularność i powodują, że oznaki choroby są wychwytywane na dosyć wczesnym etapie, gdzie można zaradzić zanim rozwinie się z tego, coś gorszego. Nie wszystkie choroby dają wyraźne symptomy, które jesteśmy w stanie dostrzec samemu. Niektóre choroby rozwijają się podstępnie i tylko wczesna diagnostyka odpowiednim sprzętem może je uwidocznić.
Medycyna mimo trudnej aktualnej sytuacji na
Medycyna, mimo trudnej aktualnej sytuacji na świecie, pozostaje bardzo dobrze rozwiniętą dziedziną. W Polsce mamy powszechny dostęp do usług medycznych. Dlaczego warto odwiedzić gabinet kardiologa? Przekonaj się sam.
Zawsze znajdzie się dobre wytłumaczenie, by odłożyć wizytę na później. Spory nakład pracy, problemy rodzinne, nadmiar obowiązków, napięty grafik czy po prostu dobre samopoczucie.
Wszystko jest świetnie, ale do czasu. Gdy w codziennym życiu jesteś narażony na stres albo brak odpowiedniej ilości snu, możesz łatwiej doznawać problemów zdrowotnych.
Serce masz tylko jedno, nie warto go zaniedbywać. Wystarczy coroczna wizyta u kardiologa, żeby spokojnie funkcjonować. Lekarz może zlecić badania kontrolne. Nie po to, by zabrać cenny czas pacjenta tylko, żeby w odpowiednim momencie wykryć nieprawidłowości.
Jednym z najczęstszych jest EKG. To krótkie, bezbolesne badanie, które pozwoli skontrolować pracę serca. Dzięki niemu można wykryć niechciane zaburzenia, które mogą być spowodowane zarówno przez drobne przemęczenie, jak i poważniejszy problem z sercem.
Wizyta kontrolna u kardiologa, to niewielki wysiłek, a dużo korzyści. Serce przecież nie jest twoim sługą, tylko współpracownikiem. Bez niego nie będziesz mógł prowadzić swojego normalnego życia. Zadbaj o nie i ciesz się każdym dniem.
Lekarze transplantolodzy są dobrze wyspecjalizowani i
Zarówno młodzi jak i starsi ludzie miewają problemy zdrowotne. Właściwie każdym wieku powinno się dbać o zdrowie. Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć, jednak nie zawsze się to udaje. Kiedy mamy problemy z sercem, kardiolog powinien stale kontrolować nasz stan zdrowia. Nieregularna praca serca, zawał serca lub inne groźne czynniki są chlebem powszednim lekarza zajmującym się jednym z najważniejszych organów jaki posiadamy.
Kiedy zaczynamy nową pracę, nasz pracodawca zleca nam rutynowe badania u lekarza medycyny pracy. Wykonuje się wtedy także badanie ekg, które pokaże, czy nasze serce pracuje prawidłowo. Bada się też wtedy m.in. wzrok, słuch, a czasami robi się też psychotesty.
Medycyna coraz to bardziej się rozwija. W dzisiejszych czasach przeszczepy serca są na porządku dziennym. Lekarze transplantolodzy są dobrze wyspecjalizowani i potrafią skutecznie wykonywać nawet tak skomplikowane operacje.
Mamy tylko jedno serce i warto o nie dbać. Zdrowa dieta i aktywny tryb życia jest wskazany w celu utrzymania dobrej kondycji fizycznej.
Ten pierwszy zleci zrobienie EKG serca
Wielu ludzi nie przepada za chodzeniem do lekarza. Długi czas oczekiwania, a potem równie długie kolejki w przychodni nie napawają optymizmem. Raz do roku warto jednak zagryźć zęby i wykonać serię badań profilaktycznych. Większość chorób wykrytych we wczesnym stadium rozwoju jest bowiem uleczalna. Badania prewencyjne mają szczególne znaczenie w określonym wieku. O czym nie powinny zapomnieć osoby po 40 roku życia?
Podstawowe badania
Szeroko rozwinięta medycyna pozwala dziś na wykonanie szeregu badań. W podstawowej grupie znalazły się m.in.:
- morfologia krwi;
- badanie na poziom cukru;
- badanie moczu;
- badanie kału;
- pomiar ciśnienia;
- u kobiet cytologia;
- u palaczy rentgen klatki piersiowej.
Dla pacjentów po 40-stce
Ci, którzy przekroczyli magiczny próg 40 roku życia, powinni udać się do kardiologa i gastrologa. Ten pierwszy zleci zrobienie EKG serca (powtarza się je średnio co 3 lata), u tego drugiego będzie konieczna gastroskopia, aby skontrolować funkcjonowanie układu pokarmowego. Do innych badań należą: lipidogram, USG brzucha, hormony tarczycy, badanie na gęstość kości.